Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Udvalg

Aktivitetsudvalg:

  • Katrine Immerkjær Kristiansen (Formand)
  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Peter Sander
  • Michael Hald Jacobsen
  • Jette Steen Hansen
  • Karina Meyer West
  • Keld Jepsen
  • Hanne Kristoffersen
  •  

Arbejdsmiljø organisation:

  • Elisabeth Krarup de Medeiros (menighedsrådets repræsentant)
  • Sidsel Elise Hultqvist (medarbejdernes repræsentant)

Byggeudvalg:

  • Jens Brabrand (Formand)
  • Arne Kristoffersen
  • Keld Jepsen
  • Søren Sørensen
  • Elisabeth Krarup de Medeiros

IT ansvarlig:

  • Oliver Astrup

Kirke og Præsteboligudvalg:

  • Keld Jepsen (Kirkeværge)
  • Michael Hald Jacobsen
  • Arne Kristoffersen
  • Oliver Astrup

Kollektudvalg:

  • Peter Sander
  • Michael Hald Jacobsen
  • Elisabeth Krarup de Medeiros

Menighedsplejen:

  • Jette Hansen (Formand)
  • Kirsten Eriksen
  • Mogens Hastrup
  • Dorthe Sørensen
  • Peter Sander
  • Michael Hald Jacobsen
  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Mette Reese Bernskov

Udsmykningsudvalg:

  • Peter Sander (formand)
  • Katrine Immerkjær Kristiansen
  • Jette Steen Hansen
  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Søren Sørensen

Unge udvalg:

  • Michael Hald Jacobsen (Formand)
  • Karina Meyer West
  • Keld Jepsen
  •  

Valgbestyrelsen:

  • Mogens Hastrup (Formand)
  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Birthe Raffa

Global Missions udvalg:

  • Arne Kristoffersen (Formand)
  • Birthe Raffa
  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Ulla Lunde Hansen

Kirkehøjskolen:

  • Peter Sander
  • Birthe Raffa

Visionsudvalg

  • Michael Hald Jacobsen (Formand)
  • Arne Kristoffersen
  • Keld Jepsen
  • Dorthe Sørensen

Frivillighedsgruppen

  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Jette Steen Hansen
  • Keld Jepsen
  • Mette Reese Bernskov (Formand)

Grøn Kirke Udvalg

  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Jette Steen Hansen
  • Keld Jepsen
  • Katrine Immerkjær Kristiansen
  • Mogens Hastrup
  • Brian Hansen

Personale Udvalg

  • Elisabeth Krarup de Medeiros
  • Michael Hald Jacobsen
  • Jette Steen Hansen
  • Keld Jepsen
  • Birthe Raffa
  • Arne Kristoffersen

Skoletjenesten

Provstiet har to MR-repræsentanter og to præsterepræsentanter, disse er:

  • Tommy Carlsen, Glostrup
  • Anne-Marie Seidler, Brøndbyvester
  • Sofie Lindegaard, Præst Vallensbæk
  • Karen Margrete Evald, Præst Herstedøster

Skoletjeneste ambassadør: Oliver Astrup